Vitalik Buterin 6,7 milyar dolar değerinde Shiba Inu'nun% 90'ını yakıyor

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, Shiba Inu (SHIB) hisselerinin% 90% 6,7 milyar değerinde yaktı.

Buterin’e daha önce SHIB’nin toplam arzının yarısı verildi, bu da başka bir meme-coin’in yaratıcıları tarafından bir pazarlama dublörü gibi görünüyordu.

410 Trilyon token, Pazar günü geç saatlerde ölü bir blockchain adresine gönderildi ve bu da arzın tedavülden kalkmasına neden oldu. Buterin gömülü bir notta şunları söyledi:

“Köpek token topluluklarının son bağışlara nasıl davrandığından gerçekten etkilendim! Pek çok köpek insanı cömertliklerini ve sadece kendi kârlarına odaklanmakla kalmayıp aynı zamanda dünyayı bir bütün olarak daha iyi hale getirmekle de ilgilenmeye istekli olduklarını gösterdi. Bunu ciddiyetle yapan herkesi destekliyorum. ”

Bundan önce, Buterin zaten başka bir notta:

“ Ben ” demişti. Cüzdanımda kalan shiba jetonlarının% 90 kadarını yakmaya karar verdim. Kalan 10 yüzdesi, kripto para birimine benzer değerlere sahip (büyük ölçekli can kaybını önleyen) ancak daha uzun vadede (henüz kararlaştırılmamış) bir hayır kurumuna gönderilecektir. oryantasyon. ”

Buterin ayrıca Polygon tarafından kurulan bir Hindistan Covid Yardım Fonu’na trilyon 50 trilyon SHIB jetonu (o sırada yaklaşık 1,2 milyar dolar değerinde) bağışladı kurucu Sandeep Nailwal.

Kendini bir “DOGE katili” olarak nitelendiren SHIB, son iki hafta içinde neredeyse% 900 bir fiyat artışı gördü ve sonuçta Mayıs 10 için en yüksek $ 0. 00003791. Bu, madeni paranın dünyanın en büyük kripto borsası Binance’de görücüye çıkmasından kısa bir süre sonra gerçekleşti.

Kalan SHIB arzı, merkezi olmayan finans platformu Uniswap’ta likidite için kilitlendi.

Buterin ekledi gelecekte herhangi bir jeton almamayı tercih edeceğini ve bunları hayır kurumlarına bağışlamayı önerdiğini söyledi. Dedi ki:

“O türden bir güç merkezi olmak istemiyorum.”

Haberin SHIB’nin fiyatı üzerinde önemli bir etkisi olmadı. Tüm kripto piyasası geçtiğimiz günlerde sıkıntı yaşıyor ve son 24 saatlerde yaklaşık% 7 düştü. Bununla birlikte, SHIB düştü. Piyasalar toparlanırken ilginin biraz arttığını görebiliriz. Shiba Inu tokeninin “momentumu” çok iyi bir şekilde ortadan kalkmış olabilir. En azından bir süredir.