VanEck, Bitcoin ETF'lerinin onayını beklerken bir Ethereum ETF için başvuruda bulundu

Haziran ayından önce beklenen bir güncelleme ile Bitcoin ETF başvurusu hakkında hala bir karar beklerken 17, varlık yönetimi firması VanEck, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC ). Bu sefer Ethereum takas fonu (ETF) için.

SEC bu yıl birden fazla Bitcoin ETF başvurusu aldı ancak henüz herhangi bir kripto ETF türünü onaylamadı. Bu, Ocak ayında birkaç firmaya yeşil ışık yakıldığı Kanada ile tam bir tezat oluşturuyor.

VanEck, önerilen Bitcoin ETF’lerinde olduğu gibi teklifte de Cboe BZX Exchange ile ortak.

Dosyada belirtildiği gibi, “Vakıf, yatırımcılara, giriş için potansiyel teknik engeller veya doğrudan ETH’yi tutma veya devretme, madencilik yapma veya satın alma ile ilgili riskler olmadan geleneksel bir aracılık hesabı aracılığıyla ETH için pazara erişme fırsatı sunar. bir borsadan. ”

ETF, insanların herhangi bir doğrudan maruz kalmadan bir varlığa yatırım yapmasına olanak sağlayan bir finansal üründür. Bu durumda yatırımcılar, fiyatını izleyen Ethereum’un hisse senedi sürümüne kadar olan miktarları alıp satabilirler. Bu nedenle, VanEck ETF’deki hisseler, beş Ethereum borsasından alınan fiyatlar kullanılarak günlük olarak hesaplanacaktır.