Tesla, Bitcoin'i ödeme olarak kabul etmeyi askıya almaya karar verdi ve Twitter çılgınlığını serbest bıraktı

Bitcoin, Tesla CEO’su Elon Musk şirketinin bir ödeme şekli olarak Bitcoin’i kabul etmeyi bırakacağını açıklamasının ardından Çarşamba akşamı neredeyse üç haftanın en düşük noktasına düştü. Bu, “Bitcoin madenciliği ve işlemleri, özellikle kömür için fosil yakıtların hızla artan kullanımı” ile ilgili endişeleri takip ediyor.

Musk, kripto para biriminin “gelecek vaat eden bir geleceğe” sahip olduğuna inanmasına rağmen, dijitalin yükselişinin olduğu sonucuna vardı. varlıklar “çevreye büyük bir karyolayla gelemez.

Duyuru, Musk’ın Bitcoin’in yenilenebilir enerji için bir katalizör rolünü kısa süre önce onaylamasıyla sürpriz olarak geldi.

CoinMarketCap verilerine göre Bitcoin hemen $ 46, 9820. 06 seviyesine kadar düştü.

Tesla’nın kararı, Musk’ın bütünlüğünü sorgulayan, “pompalama ve boşaltma” uygulamalarından bahseden ve belki de “Sam amca” nın onu omuzlarına vurup vurmadığını merak eden birçok kişi ile çılgınlığa yol açtı:

Morgan Creek Digital’in kurucusu Anthony Pompliano, Musk’a bir hatırlatma gönderdi:

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor, Elon’u enerji kullanımı konusunda eğitme fırsatı buldu.

Saifedean Ammous, ‘The Bitcoin Stan’in yazarı dard ‘sözlerinde biraz daha doğrudandı ve hatta Musk’a “ikiyüzlü” dedi.

Mart’ta iyi araştırılmış bir makalede Bitcoin’in çevresel endişelerini çürüten Nic Carter 30 duyguları hafifletmeye çalışın ve yorum yapın:

Tüm söylenenler ve yapıldıktan sonra Bitcoin zaten toparlanıyor ve $ 50 ile işlem görüyor, 804. 40 açıkça “sos satın alma” mantrasına yapışan insanlarla yazı yazarken. Herhangi bir büyük kurumun bunu Bitcoin’e girmek için iyi bir fırsat olarak görüp görmediğini görmek ilginç olacak.