SEC Başkanı Gensler, kripto para birimi borsalarını düzenlemeyi ima etti

Yeni atanan SEC Başkanı Gary Gensler Perşembe günü, ABD Kongresi’nin kripto para birimi borsalarını düzenlemeyi düşünmesi gerektiğini öne sürdü.

Gensler, bunu Meclis Finansal Hizmetler Komitesi’ne çıkarken yaptığı bir duruşmada yaptı. çoğunlukla Ocak ayındaki Gamestop kısa baskısının sonuçlarıyla ilgiliydi.

Biraz konu dışı olan Temsilci Patrick McHenry, SEC’in dijital varlıklar ve kripto para dünyasına nasıl daha fazla düzenleyici netlik getirebileceğini sordu – blockchain bilinçli bir şey hukuk uzmanları yıllardır peşinde. Gensler şu cevabı verdi:

“Kripto borsalarına yatırımcı koruması getirip getirmemeyi düşünmek iyi olur.”

“Ve bence durum böyle olsaydı – çünkü şu anda bu kripto varlıklarında ticaret yapan borsaların ne SEC’de ne de kardeş kuruluşumuz Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu’nda düzenleyici bir çerçevesi yok – bu daha fazla güven aşılayabilir , ”Diye ekledi.

“ Şu anda, bu kripto borsalarının etrafında bir piyasa düzenleyici yok ve bu nedenle dolandırıcılık veya manipülasyon konusunda gerçekten hiçbir koruma yok. ”

Nisan ayının sonunda, Temsilciler Meclisi, daha önce bahsedilen çıkarılan bazı hususları ele almayı amaçlayan, İnovasyonun Önündeki Engelleri Ortadan Kaldırma Yasası adlı bir yasayı kabul etti. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, tasarı McHenry tarafından Mart ayında tanıtıldı.