Popüler “Zengin Baba, Zavallı Baba” yazarı ve iş adamı, finansal güvenlik için Bitcoin stoklamayı tavsiye ediyor

İş adamı ve çok satan popüler finans kitabı “Rich Dad, Poor Dad”ın yazarı Robert Kiyosaki, yaklaşan küresel ekonomik çöküşe karşı korunmak için Bitcoin gibi varlıklar edinmenin önemli olduğunu söylüyor.

Kiyosaki, Pazartesi günü Twitter takipçilerine yaptığı uyarıda, ekonomik bir çöküşün tarihin en büyük çöküşü olacağını ve bunun sonuçlarını uzun süre hissedeceğimizi söyledi. Bu nedenle, Kiyosaki’nin tahmin ettiği gibi kazaya hazırlanmak için 1,6 milyon takipçisine mümkün olduğu kadar çok Bitcoin stoklamalarını tavsiye ediyor.

Kiyosaki, güvenlik açığı olarak Bitcoin lehine benzer açıklamalar yapıyor. 2018 yazısında, en çok satan yazar, insanlara Bitcoin ve diğer kripto para birimlerine yatırım yapmalarını tavsiye ettiği için kriptoyu “halkın parası” olarak adlandırdı. Daha o zaman, kendisine göre sonunda ekonomik bir çöküşe yol açabilecek niceliksel genişleme gibi ABD hükümetinin şaibeli politikalarına karşı uyarıda bulundu.

Ağustos’ta 2020 tekrarladı. Yaklaşan bir bankacılık krizi için uyarıda bulunurken tavsiyesi:

Bitcoin’in bu yıl Mayıs ve Haziran’daki fiyat düşüşünün ardından, Kiyosaki, şimdi bir fırsat olarak çöküşle Bitcoin satın alma zamanının geldiğini söyledi. zengin ol.

Ayrıca kendisinin hala Bitcoin prensinin $000,000 seviyesine düşmesini beklediğini kaydetti.

Kiyosaki’nin sözleri, Bitcoin’in güvenli liman statüsünün anlatısıyla uyumludur. Ekonomik kargaşa yaşayan ülkeler, enflasyon korkularına karşı bir önlem olarak halkları arasında önemli Bitcoin kabulü görüyor. İlk hamle yapan El Salvador, yakın zamanda Bitcoin Yasasını çıkardı ve böylece ülkede Bitcoin’i yasal ihale haline getirdi.