Kore Bankası yetkilisi, borsalarda yükselen altcoin ticareti ile ilgili uyarı yayınladı

Pek çok altcoin (altcoin sezonu) dalgalanmasının ortasında, Kore Bankalar Federasyonu ülkedeki borsalar genelinde alım satım hacimlerini alarma geçirdi.

KFB’nin endişeleri olduğu bildirildi. Bu borsaların potansiyel risklerinin, kendilerine hesap hizmetleri sağlayan bankalarla ilgili olarak altcoinlere aşırı maruz kalması hakkında.

The Korea Herald’da Pazartesi günü yayınlanan bir rapora göre, KFB üye bankalarına bir denetim gerçekleştirmelerini öneriyor. kripto borsası müşterileri tarafından sunulan altcoinlerde.

Bankacılık birliğinden bir yetkili şöyle demişti:

“Şu kriterlerden biri: dijital varlıkların güvenliğini öneriyoruz ve bu, bir borsadaki dijital para sayısıyla ölçülebilir. Bir borsa çok fazla dijital varlıkla ilgilenirse, daha fazla risk alır. ”

Güney Kore’deki kripto tüccarları bu yıl altcoinlere yöneldi ve düşüşle aynı zamana denk geldi. Bitcoin ticareti aktivitesi.

Güney Kore’nin en büyük kripto borsalarından üçü olan Upbit, Coinone ve Bithumb’da Bitcoin ticareti, toplam ticaret aktivitesinin% 5’inden daha azdır. Bu, Binance, Coinbase veya FTX gibi büyük borsalardaki ortalamadan önemli ölçüde daha düşük. Müşterilerine 150 altcoin üzerinden sunulan tüm teklifler.

CoinMarketCap verilerine göre, yalnızca Coinone, faaliyetini 19. Son 24 – saatlik dönemde% 3 pay. Aynı dönemde Upbit’te Bitcoin ticareti% 5’ti ve Dogecoin neredeyse 20% ile bir numaralı noktayı işgal etti.

Güney Kore’de bankalar kripto para birimi değişim müşterileri üzerinde sıkı gözetim sağlamakla yükümlüdür. Bu nedenle Altcoin ticareti, kara para aklamayı önleme çabaları açısından bir risk olarak kabul edilir, dolayısıyla uyarı.

Güney Kore ticaret aktivitesi, alt sezon piyasa döngüsünü destekleyen başka bir göstergedir. Ethereum büyük adımlar atıyor ve şu anda Temmuz ayından bu yana en düşük seviyesinde olan Bitcoin’in piyasa değerini takip ediyor 2018.