Hindistan'ın genç ve teknoloji meraklısı nüfusu kripto benimsemede 11. sırada

Bugün internet iş platformu Quartz India’da yayınlanan bir makalede, Hindistan’ın kripto para birimi benimseme konusunda dünyada 11 olduğu bildirildi. Rapora göre, “Hintli yatırımcılar daha önce hiç olmadığı kadar kripto paralara akın ediyor”.

1.39 milyarlık nüfusu ile ağırlıklı olarak genç ve teknoloji Bilgili, Hindistan’ın potansiyeli şaşırtıcı. Ve hükümetin kripto konusunda belirsiz veya biraz olumsuz duruşuna rağmen, popülaritesi rakipsiz ve pazar büyümeye devam ediyor.

Ülkede artan benimseme oranı, kripto para karşısında Hindistan Merkez Bankası’ndan (RBI) yakın zamanda yasaklama ve düzenleme olasılığı. RBI, geçtiğimiz yıllarda kripto para birimi konusuna odaklandı.

RBI’nin

sanal para birimlerinde işlem yapma konusunda yasaklayıcı bir karar vermesi

oldu. , bu varlıklarda işlem yaparken ilgili riskler nedeniyle. Bu karar geçen yılın Mart ayında bozuldu ve ülkede kripto yatırımlarında yeni bir artış etkili bir şekilde başladı.

Bu kararla ilgili en iyi, ancak oldukça kafa karıştırıcı şey Mart ayında gerçekleşti 31 bu yıl RBI bankalara orijinal

yasaklayıcı kararı alıntı yapmamalarını emrettiğinde:

“Geldi Bazı bankaların/düzenlenmiş kuruluşların, Nisan 06 tarihli RBI genelgesine atıfta bulunarak müşterilerini sanal para birimleriyle işlem yapmamaları konusunda uyardıklarına dair medya raporları aracılığıyla dikkatimize sunuyoruz. Bankalar/düzenlenmiş kuruluşlar tarafından yapılan yukarıdaki genelgeye yapılan bu tür atıflar, bu genelge yüksek mahkeme tarafından iptal edildiğinden uygun değildir.”

Bu notla, RBI Hint bankalarına müşterilerini durdurmamalarını emretti.

CBDC

Gelecek ve yön Hindistan hükümetinin kripto para birimleriyle ilgili durumu belirsizliğini koruyor. Hindistan’ın yalnızca bir merkez bankası dijital para birimini desteklemeye odaklanırken, kripto paranın gelişmesine izin vermek için kriptoyu yasaklayarak Çin ile aynı yolu izleyebileceğine dair bazı göstergeler var.

Potansiyel çekici asılı duruyor Hindistan pazarı, Hintlileri kripto para birimleri üzerinde biriktirmek için alıkoymaz. Hintliler, hükümetlerinin manipülatif güçlerine karşı bir korunma ve kendi kişisel finansal özgürlükleri için bir itici güç olarak kriptoda güçlü bir konum sürdürmeyi umarak, hala yapabilecekleri sırada düşüşü satın alıyorlar.