Filipinler Menkul Kıymetler Borsası ülkenin ilk kripto borsası olmayı hedefliyor

Filipinler Menkul Kıymetler Borsası (PSE), finansal düzenleyiciler ülkede kripto varlık ticareti için yeşil ışık yaktığında, hızlı bir başlangıç yapmak için motorunu çalışır durumda tutuyor ve lastikleri sıcak tutuyor.

CNN Filipinler Cuma günü yaptığı açıklamada, İcra Kurulu Başkanı ve PSE Başkanı Ramon Monzon’un ülkenin kripto varlıkları için ilk değişim platformu olmaları gerektiğini söyledi. Kendi sözleriyle:

“Kriptolar için herhangi bir takas olması gerekiyorsa, PSE’de yapılmalıdır. Neden? Birincisi, çünkü ticaret altyapımız var. Ancak daha da önemlisi, özellikle kripto gibi bir ürünle yatırımcı koruma önlemleri alabileceğiz.”

Filipin Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ve ülkedeki diğer finansal düzenleyiciler. ülke önce söz sahibi olacak ve PSE ve diğer ilgili tarafları beklemek onlar için

Monzon kendi yükselişini yumuşattı ve kriptonun oynaklığı konusunda uyardı: “anlık zenginlikler anlık yoksulluk olabilir ”

Filipinler’deki hükümet düzenleyicileri, SEC’in ülkenin bankalarına, yatırımcılarına ve kamuoyuna hazır olup olmadıkları konusunda danıştığından 40 beri kripto varlık ticaretini düzenlemeyi araştırıyor. tam teşekküllü bir kripto para borsası kurmak.

Dijital ödemeler Filipin günlük hayatında bir gerçektir. 40 milyon Denizaşırı Filipinli İşçi (OFW) ülkenin GSYİH’sının 40 %’sinden fazlasını getiriyor.

Haziran ayında Filipinler’deki en popüler e-cüzdanlardan biri olan GCash’in kripto ticaret hizmetleri sunmayı düşündüğü bildirildi. Filipinlilerin %40’den fazlasının aktif bir GCash hesabı var, bu da e-cüzdanı ülkedeki en popüler hesaplardan biri yapıyor.

Son on yılda bir oyun merkezi olan Filipinler, kripto alanı için bölgesel bir merkez olarak da kendini kanıtladı. Son yıllarda Mindanao’nun kuzeyindeki Cagayan de Oro’da kripto işletmeleri için Özel Ekonomik Bölgeler açtı.