DOGE'un çılgın yolculuğu, Elon Musk'ın tarihi SNL görünümünden sonra devam ediyor

Bu hafta sonu Dogecoin için ne kadar çılgın bir yolculuk oldu. Bir haftalık ‘ön sevişme’ ve DOGE’nin fiyatı tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldikten sonra, nihayet Elon Musk’ın Cumartesi gecesi Live’da görünme zamanı gelmişti. “Dogefather” Dogecoin’e “koşuşturma” olarak atıfta bulunurken, bunun “para biriminin geleceği” olduğunu söyledi ve SpaceX’in aya bir DOGE-1 görevi başlatacağını duyurdu.

DOGE’nin gösteri sırasında pompalamaması pek çok kişi için sürpriz olmayabilir Mem tabanlı para birimi şimdiden yükselişte fırladı. Aslında, yayınlandıktan sonra fiyatı biraz geri döndükten sonra 0 $ ‘a kadar düştü. 43. Şu anda 0 $ ‘dan işlem görüyor. 54.

Elon Musk, Cumartesi günü birkaç kez kripto para birimi ve dogecoin’den bahsetti.

Monologunda bir ilk, annesi Maye ona katıldığında oldu. Anneler Günü hediyem için heyecanlıyım. Umarım dogecoin değildir ”dedi oğluna. Musk buna cevap verdi: “Öyle. Kesinlikle öyle. ”

Lloyd Ostertag

Daha sonra SNL’nin hicivli Hafta Sonu Güncellemesi bölümü olan Musk, “Lloyd Ostertag” adında bir finans uzmanı olarak göründü. Hemen daha önce Twitter’da adını verdiği bir isim olan “Beni Dogefather olarak çağırın” dedi.

Lloyd Ostertag rolünde, “Kripto para birimleri nedir?” Musk şunları söyledi:

“Onlar bir tür dijital para. Ancak, merkezi bir hükümet tarafından kontrol edilmek yerine, blok zinciri teknolojisi kullanılarak merkezden uzaklaştırıldılar … Son zamanlarda Bitcoin, Ethereum ve özellikle Dogecoin gibi kriptolar için fiyatlar yükseliyor. “

“O dolar kadar gerçek.”

Daha sonra Dogecoin’in gerçekte ne olduğunu açıkladı:

“Aslında bir internet meme’ine dayanan bir şaka olarak başladı, ama çok gerçek bir şekilde çıkarıldı … 2013 ‘da yaratıldı ve dolaşımda 117 milyar madeni para arzı, bunun 113 milyarı halihazırda çıkarılmış durumda. ”

Musk’ın belki de en dikkat çekici yorumu, Hafta Sonu Güncellemesi haberinin cebinden bir dolarlık banknot çıkarıp Musk / Ostertag’a “Bu bir dolar ve gerçek” dediğinde Musk’ın tereddüt ettiği an geldi. “Bir bakıma,” dedi Dogecoin’in “yaklaşık o dolar kadar gerçek” olduğunu ekledi. Bu, birçok Bitcoin analistinin zaten “bildiği” şeyi doğruladı.

Ayrıca, “Bu, para biriminin geleceği. Bu, dünyayı ele geçirecek durdurulamaz bir finansal araç. Geleneksel para karşılığında takas edebileceğiniz bir kripto para birimi. ”

Musk, çapanın“ Ah, bu bir acele ”sonucuna yanıt vererek segmenti bitirdi. Gülerek onayladığı gibi:

“Evet, bu bir koşuşturma.”

Musk, Saturday Night Live’da çok sayıda eskizde yer alarak harika vakit geçirmiş görünüyordu. Kendisini en çok sevdiği kişi, “Süper Mario” cinayeti iddiasıyla yargılanan “Wario” nun kimliğine büründüğü yerdi.

SpaceX, DOGE’u ay

KÖPEK çılgınlığı ancak bitmiş gibi görünmüyor. Pazar günü, Spacex’in Geometric Energy Corporation (GEC) ile koordineli bir şekilde aya ulaşma görevini kolaylaştırdığı açıklandı, “Tarihte tamamen DOGE ile ödenen ilk ticari ay yükü”. Yük “bir Spacex Falcon 9 roketinde fırlatılacak.”