Deutsche Börse, Crypto Finance'in çoğunluk hissesini satın aldı

Almanya’nın büyük borsası Deutsche Börse AG Salı günü yaptığı basın açıklamasında, İsviçre merkezli fintech şirketi Crypto Finance Group’un çoğunluk hissesini satın aldığını duyurdu.

Yine de Deutsche Börse işlem hakkında fazla bilgi vermezken, borsa “orta üç haneli milyon CHF aralığında” harcadığını söyledi. Bu, şirketi etkin bir şekilde İsviçre şirketinde üçte iki çoğunluk hissedarı yapıyor.

Halihazırda Avrupa’nın en büyük borsalarından biri olan Deutsche Börse, dijital borsasının kapsamını genişletmek için satın almayı gerekli görüyor. varlıkların teklifleri. Borsa, kurumsal ve profesyonel müşterileri için doğrudan giriş noktaları sağlamak istiyor. Bu aynı zamanda saklama hizmetleri de olacak.

Borsanın vizyonunu açıklayan basın açıklaması:

“Satın alma, Deutsche Börse’nin yolunda önemli bir adımdır. Avrupa’da güvenilir ve tamamen düzenlenmiş bir dijital varlık ekosistemi oluşturmak için.”

Kripto Finans Grubu, İsviçre Finansal Piyasa Denetleme Kurumu (FINMA) ile bir lisansa sahiptir ve bir deneyimli komisyoncu Çok çeşitli dijital varlıkların ticaretini ve ayrıca kripto saklama çözümleri sunmaktadır.

Deutsche Börse’de Trading & Clearing İcra Kurulu Üyesi Thomas Book, satın almayı doğruladı ve şunları söyledi:

“Dijital varlıklar finans sektörünü dönüştürecek. Bu yeni varlık sınıfında aktif olmak isteyen ve güvenilir bir ortak arayan yerleşik finans kuruluşlarından artan talep var.”

Ekip:

“Ekip ideal bir stratejik uyumdur ve Avrupa’daki kurumsal yatırımcılar için güvenilir ve tamamen düzenlenmiş bir dijital varlık ekosistemi oluşturma yolunda bize çok yardımcı olacaktır.”