Coinbase Uygulaması, ABD App Store'da TikTok'tan bir numaralı noktayı devraldı

Kripto para borsası Coinbase bir numaralı noktayı ele geçirdi ve ABD Apple App Store listelerinin başında yer aldı.

Bugün Coinbase, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en popüler uygulama ve TikTok, YouTube, Facebook, Instagram ve ticaret uygulaması Robinhood’ı geride bırakıyor. Başka bir (kripto) ödeme Uygulaması olan Cash App, Binance ve Trust’ın sırasıyla # 16 ve # 17 ile # 12 pozisyonunu elinde tutuyor.

Analiz sitesi SensorTower’dan alınan verilere göre, Coinbase’in uygulaması Nisan ayında yaklaşık 2 milyon kez indirildi.

Coinbase’in uygulaması her zaman sıralamalarda üst sıralarda yer aldı. yıl, ama asla liderlik etmiyor. Şirketin Nasdaq’taki doğrudan listelemesi, şüphesiz masaüstü ve mobil kullanıcı sayısında artışa yol açan kamuoyunun dikkatini çekti.

Coinbase’in uygulaması gibi kripto ile ilgili uygulamaların popülaritesindeki artış ve Robinhood, son aylarda perakende ticarette bir patlamanın ve GameStop ve daha yakın zamanda Dogecoin gibi isimler etrafında “meme stok” kültürünün altını çiziyor.

App Store sıralamalarının, toplam indirmeler değil, bir uygulama. Bu nedenle, kripto ticaretinin giderek yaygınlaştığının bir göstergesi olarak görülebilir.