Coinbase, bir Crypto App Store'un açılışını izliyor

Popüler kripto para borsası Coinbase, üçüncü taraflarca geliştirilen ürünlerin sunulduğu bir kripto uygulama mağazası açma arzusunu açıkladı.

CEO Brian Armstrong, Salı günü bir şirketin blog gönderisinde bir uygulama mağazası için planlarını açıkladı. “Coinbase’de ademi merkeziyetçiliği benimsemek” başlıklı makalede, “kripto ekonomisi hala erken aşamalarında olmasına rağmen, […] her yıl kripto raylarında daha fazla ekonomik aktivitenin gerçekleşeceği açık” dedi.

Ayrıca şunları söyledi:

“Apple, iPhone için her uygulamayı oluşturmaya çalışmadı , geliştiricileri güçlendirdi ve mobil kullanıcılara yeni yenilikçi uygulamalara erişmeleri için kolay bir yol sağladı. Aynısını kriptoda da yapmamız gerekiyor.”

Armstrong’a göre “[tens] milyarlarca dolarlık ekonomik aktivite var. DApps üzerinde çalışıyor.”

Armstrong, Coinbase’in “varsayılan olarak çoğu ülkede” yeni ürünler piyasaya sürerek lider bir “küresel” şirket olma arzusunu yineledi. Ayrıca Coinbase’in desteklediği kripto varlıklarının sayısını artırma ve yeni listeler sunma hızını artırma taahhüdünü de doğruladı. Bunu mümkün kılmak için borsa, olası listelemeler için yasal incelemesini 12’dan 12 sorulara indirecek ve yeni için bir “deneysel bölge” başlatacaktır.

CEO, Coinbase uygulamasının yakında “merkezi olmayan kripto rayları üzerine inşa edilmiş herhangi bir uygulamayı” destekleyeceğini belirterek DeFI ekosisteminden faydalanacağını söyledi.