Balinalar Bitcoin biriktirmeye devam etti; yükseliş işareti?

Bitcoin’in Mayıs ayındaki düşüşünü öngören önemli bir blok zinciri metriği, bazı olumlu ve potansiyel olarak yükseliş sinyallerinden vazgeçiyor. Görünüşe göre kripto alanındaki büyük zengin oyuncular, ‘balinalar’ tarafından tutulan coin sayısı Mayıs’tan bu yana en yüksek seviyeye ulaştığı için geri dönüş yapıyor.

Glassnode’dan alınan verilere göre, bu, balinalar, 1,000 ila 17,151 tutanlar Bitcoin, yakın 151,000 ile varlıklarını 4’e yükseltti214 milyon Bitcoin. Veriler ayrıca toplam balina sayısının üç haftanın en yüksek seviyesi olan 1,922 varlığına ulaştığını ortaya koydu.

Balinalar kripto ve özellikle Bitcoin pazarında önemli aktörlerdir. Bitcoin’in son önemli fiyat artışı çalışması sırasındaki fiyat gelişimiyle paralel olarak, balinaların holdingleri 8 Şubat’ta 4.542 milyon Bitcoin ile rekor seviyelere yükseldi. 17,000 ile neredeyse $60, 000. Son birikimleri iyi haber olarak görülebilir.

Mayıs ayından bu yana balinalar satış yapıyor ve böylece son boğa koşusuna ara veriyorlardı. Varlıkları Mayıs başında neredeyse 10 %4 düşüşle 4.000 milyon coine düştü.

Bu, Bitcoin’in Mayıs ayında 35 % oranında düşmesi ve daha küçük yatırımcıların balinaların eylemlerini telafi edememesi ile en son fiyat düzeltmesine yol açtı. Bitcoin o zamandan beri burada ve orada bazı 10 dalgalanmalarla yan yana işlem görüyor.

Balinalar oyuna geri döndüğünde , dibe ulaşılmış olabilir ve boğa koşusunun 2. kısmı devam edebilir.

Yazma sırasında Bitcoin $35 seviyesinde işlem görüyor olabilir. ,151, CoinMarketCap verilerine göre.